Вітаємо!
Ви відвідали персональний блог Запорізької міської
бібліотеки - філії №10
ЦБС для дорослого населення. Наша мета - бути сучасним науково - просвітницьким та культурно - інформаційним закладом.
Ми стверджуємо, що одним з найбільших творінь людської культури є книга.
І тому найголовнішими в культурі будь - якої країни, як би це не здавалося для когось дивним, - є бібліотеки.

пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Бібліотечні зустрічі.
Ось і відбулась перша наша зустріч у бібліотечному кіно - лекторії, яка присвячена улюбленій кіно - історії багатьох поколінь запорожців "Весна на Зарічній вулиці".
Хоча і минуло  вже  60 років з першого показу цієї знаменитої стрічки, її по праву  можна вважати одним з символів нашого міста.  На сьогоднішній день існує аж три пам’ятника   головним героям фільму і кожен бажаючий, як водиться,  - має змогу зробити  фото на згадку. Помріяти, пригадати  ту далеку весну можна під звуки відомої мелодії з кінострічки, яку відіграє  «годинник закоханих» на бульварі  Т. Шевченка.   

Прототипом  головного героя -  Сашка Савченка, якого зіграв неперевершений Микола Рибников, став  наш земляк - сталевар Григорій Пометун. Під    час  зйомок  сталевар навчав актора Рибникова тонкощам своєї вогняної професії. Вони так здружилися, що Рибников гостював у Пометуна кожен раз, коли бував у нашому місті.

  Існує ще один цікавий факт -   режисера фільму Марлена  Хуциєва  після зйомок цієї стрічки стали кликати Мартеничем, а не Мадленичем  як раніше. У Запоріжжі мабуть немає ні одного мешканця,  який хоча б раз не дивився «Весну на Зарічній вулиці». Передивитись улюблений фільм зібрались у нашій бібліотеці люди різного віку: старше покоління впізнавало знайомі місця та згадувало ту далеку весну, а молодь знайомилась з живою історією нашого міста. Як і завжди після перегляду цієї стрічки почалось жваве обговорювання – де знаходиться школа у який велись зйомки фільму і чи дійсно у Запоріжжі існує вулиця Зарічна? Відповіді на ці та інші запитання можна було отримати ознайомившись з книжковою виставкою присвяченою фільму, нашому  місту та людям  які тут живуть.  


Дописати коментар

Правила коментування:
1. Будьте шановливими, не ображайте автора чи іншого коментатора.
2. Скористайтеся матеріалами, ідеями, досвідом замість безцільного коментування.
3. Не використовуйте непристойні вислови та вульгарну мову.
4. Коментуючи, дотримуйтеся теми публікації.
5. Коментарі, які не відповідають вказаним крітеріям, будуть вилучені.