Вітаємо!
Ви відвідали персональний блог Запорізької міської
бібліотеки - філії №10
ЦБС для дорослого населення. Наша мета - бути сучасним науково - просвітницьким та культурно - інформаційним закладом.
Ми стверджуємо, що одним з найбільших творінь людської культури є книга.
І тому найголовнішими в культурі будь - якої країни, як би це не здавалося для когось дивним, - є бібліотеки.

субота, 12 грудня 2015 р.

Краєзнавча прогулянка
 "Вулицями нашого міста"
(туристичний авторський проект)
  Запоріжжя - один з найбільш великих індустріальних і культурних центрів півдня України, річковий порт і важливий транзитний залізничний вузол. До 1921 року місто називалося Олександрівськ, на ім'я Олександрівської фортеці, закладеної тут в 1770 р. Згідно з однією версією, фортеця названа на честь генерал-фельдмаршала Російської Імперії Олександра Голіцина, згідно з іншою - на честь князя Олександра Вяземського. У 1921 р місто було перейменовано в Запоріжжя - «лежачий за порогами».  Вважають, що саме тут загинув князь Київської Русі Святослав  Ігорович...
 
Коротенька історична довідка перед початком екскурсії.
 
Рушаємо!
 Перші сторінки міської  історії: 
На території сучасного Запоріжжя знаходилися такі поселення: Олександрівськ, сел. Карантинки, Вознесенка, слобода Новоіванівська, село Бабурка і село Новаслобідка (на Правому березі Дніпра), селище Павло-Кічкас і село Маркусова (надалі об'єдналися в одне селище Павло-Кічкас), село Мокра, хутір глухонімих, Завидний, Зелений, скельні, Осокорового, пізніше увійшли до складу селище Південних залізниць і частина села Канкриновка. Після Олександрівська другий за величиною була Вознесенівка.

 Цікаве про вулицю:
Вулиця Чарівна знаходиться в Шевченківському районі Запоріжжя.
Вулиця з такою поетичною і красивою назвою з'явилася на місці однойменного хутора. Ім'я ж хутора склалося історично, завдяки тому, що місцевість оточена мальовничою панорамою, тут були великі сади і в кожному будинку безліч квітів.


Основна забудова вулиці проводилася вже в післявоєнні роки, коли хутір Чарівний був віднесений до міста. І зараз вулиця Чарівна радує великою кількістю зелені в теплу пору року і прекрасними зимовими пейзажами. Місцеві жителі з любов'ю і теплотою відгукуються про свою рідну вулиці.

Цікаво, що колись поблизу вулиці знаходилася унікальна, що не має аналогів у світі, школа для глухонімих, яка має свою оригінальну методику підготовки учнів до повноцінного життя.


Дивовижне перетворення: 
У дореволюційні часи на місці нинішнього Дитячого ботанічного саду розміщувався хутір глухонімих дітей, а під час Великої Вітчизняної війни між деревами солдати ховали танки. Після війни на цьому місці утворилося величезне звалище сміття.

Вже 50 років працює Дитячий ботанічний сад, де зараз вирощується більше чотирьох тисяч всіляких рослин. 


 У 18 гуртках 600 займається школярів. Сьогодні Дитячому ботанічному саду немає аналогів в Україні. 


Дописати коментар

Правила коментування:
1. Будьте шановливими, не ображайте автора чи іншого коментатора.
2. Скористайтеся матеріалами, ідеями, досвідом замість безцільного коментування.
3. Не використовуйте непристойні вислови та вульгарну мову.
4. Коментуючи, дотримуйтеся теми публікації.
5. Коментарі, які не відповідають вказаним крітеріям, будуть вилучені.