Вітаємо!
Ви відвідали персональний блог Запорізької міської
бібліотеки - філії №10
ЦБС для дорослого населення. Наша мета - бути сучасним науково - просвітницьким та культурно - інформаційним закладом.
Ми стверджуємо, що одним з найбільших творінь людської культури є книга.
І тому найголовнішими в культурі будь - якої країни, як би це не здавалося для когось дивним, - є бібліотеки.

пʼятниця, 3 липня 2015 р.


Людина, книга, життя.


Бібліографічний огляд - одна з ефективних технологій масової роботи та бібліографічної діяльності бібліотеки. Скористаємося цим дієвим методом, щоб прорекламувати нову і  дуже актуальну сьогодні книгу під авторством української письменниці з Луганська - Олени Степової.               « Що зараз читають люди?» - це питання досить часто цікавить наших читачів. Для співробітників бібліотеки відповідь очевидна: читають літературу найрізноманітніших жанрів і напрямів - як кажуть, про смаки не сперечаються. Для когось і Коельо з Блаватською – це так, «мізки розім'яти», а комусь типовий легкий любовний роман сама довершеність.
                Але іноді зустрічаються твори, що викликають інтерес у всіх груп читачів, незалежно від їх літературних уподобань. Саме до такої категорії ми можемо віднести нову книгу, яка нещодавно з'явилася в фондах нашої бібліотеки. Видана вона була в кінці 2014 року в Білій Церкві у видавництві "Дух і літера"
невеликим накладом, і відразу привернула до себе увагу читачів.

                  Книга ця, на наш погляд, особлива, практично унікальна з ряду причин. Читачеві, безсумнівно, буде цікава і особистість самого автора, і історія написання твору, і, звичайно ж, сюжетна лінія.
Отже, знайомтеся: українська письменниця з Луганщини Олена Степова презентує свою нову книгу «Все буде Україна! або Історії із зони АТО ».

                 Хочеться відзначити рівень літературної майстерності автора, який приємно здивував і порадував, не дивлячись на те, що це одна з перших книг Степової, та й царина юриспруденції, в якій автор працює, не так багато спільного має з популярною художньою літературою. Так буває, що її Величність Муза приходить до людині що вже відбулася  й, здавалося б, в зовсім невідповідний момент. У разі ж Олени Степової бажання писати виникло як відповідь на трагічні події у суспільстві, мимовільним свідком і безпосереднім учасником яких вона стала, проживаючи в прикордонному українському селищі поруч з Росією.

                  Книга Олени Степової - це збірка невеликих літературних замальовок, об'єднаних між собою особистістю автора і подіями, що розгорнулися на території проведення АТО в 2014 році. Треба відзначити, що спочатку всі розповіді публікувалися в блозі автора в режимі реального часу, як кажуть, по гарячих слідах.

                  Ці нотатки з натури не можуть залишити нікого байдужими унаслідок важливості та актуальності. Так майстерно відобразити на папері все, що відбувається: з такою витонченою іронією, делікатним почуттям міри, душевним надривом і теплою життєвою мудрістю - може тільки справжній Письменник, Людина, Патріот.

                   Відмінною (та яскравою!) особливістю творів Олени Степової є тонкий лірико-саркастичний гумор, яким просто пронизані більша частина її нотаток. Уміння поєднувати, на перший погляд, непоєднуване - гумор та війну - дає вражаючий оптимістичний ефект з елементами філософського смутку. Образи численних героїв мають свої прототипи і виписані великими соковитими літературними мазками, завдяки чому приваблюють нас своєю колоритністю та натуралізмом. Сама автор пояснює присутність гумору на сторінках своєї книги спробою посміятися над своїми страхами і душевним болем, а також бажанням «розкрити справжню душу людей Донбасу».
                  Прочитайте цю книгу, і ви дізнаєтеся, на які подвиги людяності здатні пересічні мешканці Сходу України і яким коротким буває шлях до зради, а також, як зберегти психічне здоров'я в жорстких умовах воєнних дій. Але навіть правдивий опис суворої, - а часом просто трагічної! - дійсності не може затьмарити трепетну любов автора до своєї малої Батьківщини, гордості за свій Луганський край і його історію та щире гаряче бажання жити в цілісній і вільній Україні.  Мова цього літературного твору щедро наділена автором всіма засобами художньої виразності, що робить її об'ємніше, яскравіше, посилює глибоке емоційний вплив на читача, залучаючи його увагу і примушуючи розмірковувати, співпереживати, співчувати.

                   Унікальність нової книги Олени Степовий в тому, що вона не закінчена. І аж ніяк не з вини автора: просто описувані драматичні події все ще тривають.  Значить, крапка буде поставлена, але вже в наступній книзі. Сюжет для неї ми - всі жителі України - пишемо спільно вже сьогодні.
А поки читайте Олену Степову і пам'ятайте «Все буде Україна

               

Дописати коментар

Правила коментування:
1. Будьте шановливими, не ображайте автора чи іншого коментатора.
2. Скористайтеся матеріалами, ідеями, досвідом замість безцільного коментування.
3. Не використовуйте непристойні вислови та вульгарну мову.
4. Коментуючи, дотримуйтеся теми публікації.
5. Коментарі, які не відповідають вказаним крітеріям, будуть вилучені.