Вітаємо!
Ви відвідали персональний блог Запорізької міської
бібліотеки - філії №10
ЦБС для дорослого населення. Наша мета - бути сучасним науково - просвітницьким та культурно - інформаційним закладом.
Ми стверджуємо, що одним з найбільших творінь людської культури є книга.
І тому найголовнішими в культурі будь - якої країни, як би це не здавалося для когось дивним, - є бібліотеки.

субота, 21 березня 2015 р.

Бібліотечні "валентинки".

День святого Валентина - одне з наймолодших свят України. Вперше свято Валентина стали відзначати в Західній Європі і  США з ХIII століття. В Україні ж  цей день святкується  лише з початку 90-х років минулого століття. Католицька церква в цей день вшановує святого мученика Валентина, якого вважають покровителем закоханих. За легендою, святий Валентин народився  в Римі, в III столітті нашої ери.
Імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв римським воїнам одружуватися, але священик Валентин все ж таємно вінчав закоханих, чим і заслужив смертний вирок. В очікуванні страти він покохавв сліпу дочку свого наглядача, і залишив їй перед стратою лист. За однією з версій цей лист, який вважають самою першою у світі валентинкою,  зцілив сліпу дівчину. Стратили Валентина саме 14 лютого, а через двісті років визнали святим.У цей день закохані або просто близькі люди освідчуються в коханні та дружбі, висловлюють  повагу  й дарують один одному приємні подарунки - валентинки (невеличкі листівки, які прикрашені сердечками,  кошенятами і ангелятками).Звичайно можна купити таку «валентинку» в магазині, а можна зробити самому і тоді це буде вже не просто яскравий шматочок картону, а маленька частинка вашого серця.
 Тільки подивіться - но, які валентинки на бібліотечному майстер - класі   власноруч виготовили  наші читачі ! Вони завзято взялися до роботи: вирізали, малювали і клеїли.  
 Правда ж не складно? І Ви теж так зможете! Для цього, крім оригінальної ідеї, вам знадобився  кольоровий  папір, картонн, клей, ножиці  і фломастери або фарби.Оскільки політ вашої фантазії не обмежений, ми пропонуємо для початку точно визначитися яку саме валентинку ви хочете створити. Це може бути листівка в вигляді серця або об'ємна аплікація. Ідей маса, головне зрозуміти, що саме порадує серце вашої коханої людини.

До речі, у цей день сміливо можна вітати всіх знайомих програмістів, адже 14 лютого також вважається неофіційним "Днем комп'ютерника", і широко відзначається у IT - сфері. Справа в тому, що саме в цей день, в 1946 році,  всьому світу був представлений перший, дійсно працюючий, електронний комп'ютер ENIAC. Як відомо, до цього було безліч спроб спроектувати комп'ютер, але вони були не зовсім вдалими.  ENIAC став першою електронно - обчислювальною машиною, яка виконувала практичні завдання і саме від неї сучасні компютери отримали двійкову систему обчислення.Дописати коментар

Правила коментування:
1. Будьте шановливими, не ображайте автора чи іншого коментатора.
2. Скористайтеся матеріалами, ідеями, досвідом замість безцільного коментування.
3. Не використовуйте непристойні вислови та вульгарну мову.
4. Коментуючи, дотримуйтеся теми публікації.
5. Коментарі, які не відповідають вказаним крітеріям, будуть вилучені.