Вітаємо!
Ви відвідали персональний блог Запорізької міської
бібліотеки - філії №10
ЦБС для дорослого населення. Наша мета - бути сучасним науково - просвітницьким та культурно - інформаційним закладом.
Ми стверджуємо, що одним з найбільших творінь людської культури є книга.
І тому найголовнішими в культурі будь - якої країни, як би це не здавалося для когось дивним, - є бібліотеки.

вівторок, 3 березня 2015 р.

Більше, ніж друзі.
Людина культурна настільки,
наскільки вона здатна зрозуміти кішку.
Бернард Шоу

Масова робота в бібліотеці - це можливість творчої та інтелектуально - естетичної взаємодії бібліотеки та її користувачів. Ми, як публічна бібліотека, працюємо для наших читачів і обов'язково орієнтуємося на їхні запити. Саме на прохання наших читачів бібліотекою було організовано  арт – літературні посиденьки «Більше, ніж друзі». Це інтерактивний і пізнавальний, з елементами живого шоу та арт - майстернею захід, який став справжньою живильною краплиною для тих, хто його відвідав. Позитивний настрій читачі отримали ще до того, як зібралися в місці проведення заходу - читальному залі. Цьому сприяло незвичайне оформлення холу.


У стилі заявленої тематики  заходу (наші домашні улюбленці) було оформлено і читальний зал бібліотеки.  


Наші "посиденьки" почалися зі щирої розмови про справжні моральні цінності, про такі поняття як  дружба, любов і взаємопідтримка, які позитивно впливають на наше життя і допомагають вистояти у важку хвилину. У цьому нам допомагають не тільки близькі люди, а й домашні тварини. У кожного, напевно, в будинку жили вихованці. Згадати їх клички, розповісти присутнім про характер і звички свого улюбленця допомогла інтерактивна командна гра «Клубочок».


Аж ось і  перший сюрприз для наших гостей: тільки сьогодні, і тільки у нас чарівна і незрівняна трикольорова кішка Сьюзі зі своєю господинею Валентиною! Це дефіле викликало у присутніх цілий шквал емоцій - від захопленних поглядів  до сліз розчулення. 
Безліч захоплених відгуків отримав "Гвіздок" нашої арт - програми: рудий, скромний, вміру вгодованний і дуже вихований - кіт Василь зі своїм господарем Сергієм!


Під час огляду книжкової виставки "Завжди поруч" присутні отримали рекомендації щодо читання творів художньої літератури, автори яких писали про тварин (Г.Скребіцкій, Дж.Лондон,  Е.Сетон - Томсон,  Дж.Херріот, Р.Киплинг, Дж.Дарелл, Б. Гржимек та ін.), а також ознайомлись з періодичними виданнями по догляду та вихованню домашніх улюбленців.
Наступний учасник нашого живого шоу - надзвичайно енергійний, з вражаючим шармом  пікінес Річі зі своєю господаркою Лєрою!

Також гості нашого заходу дізналися про тварин, що жили в сім'ях відомих людей і займали важливе місце в їх життях і додавали барвистості штрихам до портретів С.Кінга, Дж.Стейнбейка, лорда Байрона,  Е.Кіплінга, М. Цвєтаєвої та ін.
Не зайвою була й весела хвилинка на імітацію рухів тварин. 

 

 Неординарний тест Анни Ахматової, який вона використовувала для визначення типажу людини: «Чай - собака - Пастернак. Кава - кішка - Мандельштам » було запропоновано пройти і нашим відвідувачам. Завдяки йому всі присутні змогли визначити свій психологічно - інтелектуальний типаж. 


У конкурсі на увагу «Порахуй кішок в бібліотеці», переможеці отримали в подарунок книжкову закладку, виготовлену в техніці скрапбукінгу з тематичними рекомендаціями «Що читати, дивитися і слухати далі».
Читачі з цікавістю ознайомилися з рекламою електронної книги В. Майрон «Дьюї. Кіт з бібліотеки, який потряс весь світ ». 

 

Протягом всього заходу звучали дуже ліричні та душевні вірші про тварин у виконанні читачів Медведєвої С., Дедюкіної Є., Циганок Р. Особливий ентузіазм і політ творчої думки проявили присутні під час проведення арт - частини заходу, де їм було запропоновано виготовити власноруч вироби в різних техніках.


За підсумками заходу бібліотека отримала позитивні відгуки від своїх читачів, збільшення книговидачі на відповідну тематику, а також рекламу діяльності бібліотеки серед потенційних читачів.

Дописати коментар

Правила коментування:
1. Будьте шановливими, не ображайте автора чи іншого коментатора.
2. Скористайтеся матеріалами, ідеями, досвідом замість безцільного коментування.
3. Не використовуйте непристойні вислови та вульгарну мову.
4. Коментуючи, дотримуйтеся теми публікації.
5. Коментарі, які не відповідають вказаним крітеріям, будуть вилучені.